Gruplar

Gruplar

Grup çalışmalarında, katılımcılar tarafından ortak paylaşıma açık olarak birebir atlarla yapılan seanslar ve grup aktiviteleri yer alıyor. Bu çalışmalar bizlere, kendi deneyimimizin yanısıra diğerlerinin de aynı konuda nelerle karşılaştıkları, nasıl stratejiler kazandıkları ve ne tür düşünce kalıplarına sahip oldukları yönünde fikir edinmemizi ve farklı bakış açıları kazanmamızı sağlıyor.

Program konularımız:

  • İlişki sorunlarımızın üstesinden gelmek

İlişkilerimizde her ne sorun yaşıyorsak yaşayalım, daima kaynağı bizim algılarımızdır. En başta da benlik algımız. Başkalarını değiştiremeyiz ama kendimizi değiştirme gücüne sahibiz. Özellikle ikili ilişkilerimizde, geçmişi de göz önüne alıp şöyle bir değerlendirecek olursak, hep belli bir kalıbın öne çıktığını, kendini tekrar ettiğini görürüz. Bu kısır döngülerden kurtulmak, hakettiğimiz ama çoğu zaman hakettiğimize inanmadığımız o doğru insanla, doyurucu, huzurlu, coşkulu bir ilişki yaşayabilmek için, atlarla yapacağımız çalışmalarda kendi ruhumuzun derinliklerine dalacağız.

  • Güç duygusunu yeniden kazanmak

Elde etmek istediğim bir şeyler var, ulaşmak istediğim yerler var ancak yapamıyorum diyorsanız, sosyal ortamlarda silik kaldığınızı düşünüyor veya işyerinde varlık gösteremiyorsanız bu grup çalışması, bu sorunların üstesinden geleceğiniz yer. İnsanoğlu dünyaya kendi yeri, önemi ve gücünden emin olarak geliyor; küçücük bir bebekken bile bir şeyi istiyor fakat asla “bunu istemem doğru olmaz” veya “zaten ben bunu elde edemem” demiyoruz. Aksine nasıl elde edeceğimize odaklanıyoruz sadece. Peki bu gücü ne zaman ve nelerden dolayı yitiriyoruz? Özgüvenimizi, içsel gücümüzü nasıl geri kazanabiliriz? Bu grup çalışmasından tüm bunların cevabını bulmuş olarak ayrılacağız.

  • Aile içi iletişimi iyileştirmek

Tolstoy’un dediği gibi mutlu aileler hep birbirine benzer ancak her mutsuz aile kendine özgü bir şekilde mutsuzdur. Gerek ebeveynlerimiz, gerekse eşimiz ve çocuklarımızla kurduğumuz ailelerimizde herbirimizin üstlendiği roller ve ilişki dinamikleri belirlenmiş durumdadır. Ancak eğer bu roller bize uymuyor, hayatımızı zorlaştırıyorsave ilişki dinamikleri bizi istediklerimizi yapma yönünde engelliyorsa, bunların yeniden gözden geçirilip, yeniden tanımlanması gereklidir. Bu grup çalışmasında aile ilişkilerimizi derinlemesine inceleyecek, zihnimizdeki kısıtlayıcı inanç ve öğrenmelerimizi gün ışığına çıkarıp değiştireceğiz.

Nasıl katılırız?

  • Arkadaşlarınızla bir grup oluşturup eğitim talebinde bulunabilirsiniz.
  • Mesaj göndererek katılmak istediğiniz eğitime adınızı yazdırabilirsiniz, gerekli sayıya ulaşıldığında size geri döner, tarih alternatiflerini sunarız.
  • Sitemizde duyurulacak hazır çalışma gruplarına bireysel olarak kayıt yaptırabilirsiniz.