Kurumlar

Kurumlar

Atlar avlanan hayvanlar olmalarına karşılık bu gezegen üzerinde elli milyon yıldan beri varlıklarını sürdürebilmişlerdir. Bunu en çok geliştirmiş oldukları yüksek sosyal zekalarına ve her bireyin aynı derecede önemli olduğu ve görevinin belli olduğu bir sürü bilincine borçludurlar. Bu yönleriyle bizlere liderlik ve takım çalışması alanlarında çok değerli öngörüler kazandırabiliyorlar.

Kurumlar için atlarla koçluk ve eğitim programlarımız aşağıdaki konularda uygulanıyor:

 • Özgün Liderlik
 • Yönetim Becerileri & Yönetimde Etkinlik
 • Performans Yönetimi & Geribildirim
 • İleri İletişim Becerileri
 • Takım Koçluğu

6 – 12 kişi ile gerçekleştirilen eğitim programları tam gün veya hafta sonu konaklamalı olarak anlaşmalı çiftlik, binicilik okulu veya binicilik fasilitelerine sahip otellerde düzenleniyor.

Kurumunuzun özellikle gelişimini desteklemek istediği liderler veya bizzat şirket sahipleri için de, özgün liderlik programını bireysel olarak tamamlamak mümkün. Bu program belirli süreler içinde tekrar eden 7 modülden oluşuyor ve eylem planları ile desteklenerek  gerçek hayata taşınmış oluyor. Modüllerin başlıkları ise şöyle:

 1. Özgün Lider olmak
 2. Kendini tanımak – Engelleyiciler
 3. Kendini tanımak – Destekleyiciler
 4. Kişisel vizyonu belirlemek
 5. Kişisel vizyonu paylaşmak
 6. Değiştirmek için değişmek
 7. Takipçi yaratmak

Daha ayrıntılı bilgi edinmek için kurumsal sayfamızı ziyaret edin:

www.atlarlakoclukliderlik.com

Özgün Liderlik Nedir?

Dünyamızın değişmekte olan ekonomik ve sosyal şartları yeni ve farklı bir liderlik modelini talep etmektedir. Gerek iş yaşamında, gerekse sosyal yaşamda sadece kendine değil, bütüne hizmet edeni takip etme eğiliminin ve sürdürebilirliğe verilen önemin öne geçtiği günümüz şartlarında bu liderlik modeli “Özgün Liderlik”tir.

Özgün bir lider, öncelikle kendisini çok iyi tanır ve kişisel bir vizyona sahiptir. Bunun yanısıra olasılıklara ve değişime açıktır. Davranış ve düşüncelerinin yarattığı sonuçları üstlenmeye hazırdır ve hedefine giden yolda cesurca ve tutkuyla ilerler. Kişisel vizyonu daima bütüne katkı amacını içeren özgün lider, tüm bu özelliklerinden dolayı insanları büyüler, güven verir ve hedefe giden yolda onların gönüllü katılımını sağlar.

Dolayısıyla “Özgün Liderlik” önce kendi içimizde bir değişimi gerektirmektedir. Bu nedenle liderlik programımız insanlara nasıl lider gibi davranacaklarını öğretmeye odaklı programların aksine, nasıl lider olunacağı üzerine yoğunlaşmıştır.

Doğası gereği, karşı karşıya geldiğimiz anda kimin lider olduğunu belirleme ihtiyacında olan ve liderliği güç gösterisindense, tutarlıklık, tecrübe ve net bir vizyona sahip olma ile değerlendiren atlar, bize özgün liderliği öğretmede son derece etkin öğretmenlerdir.